Czy wiecie że

Wysyłając przez kilka kont pocztowych zyskujecie pewność że wasza wysyłka zostanie zrealizowana o wiele szybciej… Dostępne programy mailowe wysyłają kampanie przez pojedyncze konto pocztowe – serwer smtp. Przy dużych wysyłkach często zdarza się że nasze wiadomości dochodzą do serwera i tam trafiają do kolejki wysyłkowej co sprawia że odbiorcy otrzymują je z opóźnieniem. Alternatywnym wyjściem jest rozłożenie wysyłki w dłuższym okresie czasu (np. 20 tysięcy maila na godzinę). Nasze rozwiązanie dzięki współpracy z wieloma kontami pocztowymi umożliwia rozwiązanie problemu polegające na rozłożeniu wysyłki pomiędzy kilka kont dzięki czemu szybkość wysyłki jest praktycznie nieograniczona. Poniżej znajduje się instrukcja poprawnej konfiguracji programu która pozwoli na optymalne jego ustawienie. Wysyłając przez kilka kont pocztowych zyskasz pewność że twoja wysyłka zostanie zrealizowana o wiele szybciej…
Tu jesteś: Start › konfiguracja

Konfiguracja


Program został stworzony w sposób umożliwiający łatwe oraz intuicyjne przygotowanie kampanii mailingowej.

Poniżej znajduje się kilka porad jak skonfigurować program oraz jak przygotować i wysłać mailing


1. NA SKRÓTY

Jest to element umożliwiający szybkie zaplanowanie wysyłki którą przygotowaliśmy wcześniej. Mamy do dyspozycji do wszystkich najczęściej używanych funkcji programu. Za pomocą ikony ZAPLANUJ NOWĄ WYSYŁKĘ przejdziemy do okna głównego planowania wysyłki gdzie w kilku ruchach zaplanujemy nową wysyłkę mailingu. Wystarczy tylko kliknąć na bazę adresową której chcemy użyć, szablon oraz konto smtp przez które będziemy realizować wysyłkę. Po wybraniu kryteriów klikamy wyślij i przechodzimy do kolejnego okna gdzie potwierdzamy nasz wybór. Pamiętaj że przytrzymując klawisz CTRL możesz wybrać więcej niż 1 bazę odbiorców oraz konta smtp przez jakie będzie prowadzona wysyłka.

2. SZABLONY

Ten dział pomoże ci przygotować oraz zarządzać twoimi szablonami których będziesz używać w swoich kampaniach mailingowych. Wchodząc w opcję ZARZĄDZAJ SZABLONAMI po prawej stronie zobaczysz wykaz dostępnych szablonów które stworzyłeś. Pamiętaj że nasz program nie kasuje szablonów więc w każdej chwili masz do nich dostęp. W przypadku gdy chcesz zrobić edycję szablonu lub go podejrzeć wystarczy że klikniesz na nim 2 razy. Jeśli chcesz stworzyć nowy szablon skorzystaj z opcji UTWÓRZ NOWY i zostaniesz przekierowany do okna edytora w którym masz możliwość tworzenia nowych kreacji lub skorzystania z gotowych szablonów udostępnionych w programie mailingowym. Po zakończeniu tworzenia szablonu zapisz go i od tej pory będzie on widoczny w oknie zarządzania szablonami. Opcja IMPORT oraz EXPORT umożliwi ci zaimportowanie oraz wyeksportowanie gotowego szablonu z dysku lub na dysk twojego komputera.

3. BAZY ADRESOWE

Analogicznie do powyższego modułu ten element pomoże ci w pełni zarządzać twoimi bazami danych. Za pomocą opcji ZARZĄDZAJ ADRESAMI masz możliwość zarządzania wszystkimi bazami adresowymi jakie już posiadasz w programie. W przypadku tworzenia nowej bazy klikamy opcję UTWÓRZ NOWĄ i przechodzimy do okna tworzenia bazy gdzie możemy zaimportować ja z pliku lub wyeksportować na dysk. Pamiętaj że podczas import program usuwa zdublowane adresy z listy maili aby nie powtarzać wysyłki do jednego adresata kilkukrotnie. Po zbudowaniu lub zaimportowaniu bazy zapisujemy ją i od tej chwili będziemy mieć do niej dostęp w oknie zarządzania bazami

4. KONTA POCZTOWE

Opcja zarządzania kontami służy do szybkiego edytowania ustawień kont pocztowych. Klikając 2 krotnie w głównym oknie możemy edytować ustawienia wybranego konta. W przypadku dodania nowego konta należy użyć ikony DODAJ NOWE po kliknięciu której otworzy się okno ustawień konta. Ustawienia każdego konta są takie same i składają się z określenia adresu smtp serwera pocztowego, identyfikatora (loginu) oraz hasła do konta. W programie należy ustawić adres email z jakiego będzie prowadzona wysyłka mail@domena.pl, adres serwera smtp który zazwyczaj wygląda tak smtp.domena.pl , nazwę użytkownika jeśli chcemy aby odbiorcy Mailingów otrzymywali maile od danego odbiorcy np. ADMIN a nie mail@domena.pl oraz hasło które używany do logowania się do danej skrzynki pocztowej. Program umożliwia również ustawienie ilości maili jakie mają być wysyłane przez dane konto pocztowe w przełożeniu na godzinę oraz dobę. Pamiętaj że w programie możesz dodać wiele kont pocztowych a on sam rozdzieli wysyłkę pomiędzy nie.

5. URUCHOMIONE ZADANIA

W tym module mamy możliwość podglądu jakie wysyłki są w tej chwili realizowane oraz jakie czekają na wysyłkę. Pamiętaj że program ma możliwość ustawienia automatycznego startu w dany dzień oraz o danej godzinie.